piątek, 26 września 2014

Kolejność haftowania

Mam dziś dzień wolny a więc korzystam i ustawiam grupę SAL-ową na facebooku. Generalnie powinnam robić coś innego, ale... co mi tam. Posprzątać można później, a obiad dziś jakiś szybki się zrobi i gotowe ;)
Tak więc mamy już ładną grupę na fb, do której serdecznie zapraszam wszystkich chcących wziąć udział w zabawie. Link do grupy TUTAJ, mam nadzieję że zadziała.
Kto chce dołączyć niech wchodzi na grupę i prosi o dodanie.
Grupa liczy już 18 członków (nie licząc mnie) i mam nadzieję, że ktoś się jeszcze skusi do zabawy. Przypominam, że jeśli ktoś nie ma profilu na FB też może dołączyć do zabawy. Wystarczy napisać do mnie maila. Jak zbierze się więcej takich osób zrobię bloga SAL-owego.
Zgodnie z sugestią Katarzyny postanowiłam ustawić kolejność haftowania poszczególnych elementów każdego obrazka:
Zarówno w Cytrusach jak i w warzywach jeden z elementów jest duży i dlatego proponuję przeznaczyć na niego 2 miesiące. Tym sposobem oba wzory haftować będziemy pełne 12 miesięcy. 
Postępy publikujemy pod koniec danego miesiąca. Oczywiście jeśli ktoś nie wyrobi się czasowo to żaden problem. To ma być zabawa a nie obowiązek.
Padło jeszcze pytanie, czy można każdy owoc/warzywo haftować na osobnym kawałku kanwy - oczywiście że można. To Wasze obrazki i wy zrobicie z nimi co będziecie chcieli.

Anek73 - ja też należę do osób, które haftowanie zaczynają od dolnego rogu. Ale haftuję już nie pierwszy taki sal, zaczynam od górnego obrazka i jakoś nie robi mi to problemu. Niestety nie da się dogodzić każdemu ;)
Maggy Rdest, Anja - zapraszam na FB lub mailowo ;)
Lawendowa - szkoda, ale rozumiem, sama też jestem ograniczona czasowo ;)


7 komentarzy:

 1. śliczny sal Iskiereczko aj jak mi się takie cuda podobaja kuchenne -owoce eraz będą - buziaki ślę Marii

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze pomyślę czy dam radę... Bo do końca stycznia muszę Wilki wyszyć... jeśli mi się uda to dołączyłabym w lutym, jeśli sie zgodzisz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na szczęście te wzorki nie podobają mi się tak bardzo, więc odpuszczam sobie SAL bez żalu :) Wystarczy mi już moich trzydziestu UFO-ów :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam profilu na FB ale chętnie przyłączyłabym się do haftowania tych obrazków na blogu jeśli oczywiście jest taka możliwość:)
  Pozdrawiam serdecznie
  Lorena
  Mój email lorena24@gazeta.pl
  http://kuferekloreny.blox.pl/html

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja, tak jak Lorena, chętnie przyłączyłabym się do haftowania na blogu. Termin pozwala na dokończenie aktualnych projektów, a zaproponowane prze Ciebie hafty bardzo mi się podobają. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń