niedziela, 3 marca 2013

Jedna zabawa, dwa obrazki

Jeszcze w zeszłym roku, gdzieś na początku grudnia w naszej grupie na FB dziewczyny zaczęły się namawiać na nowe zabawy RR, które miałyby się rozpocząć wraz z nowym rokiem. Nigdy nie bralam udziały w takiej zabawie, bo nigdy wcześniej nie miałam pojęcia, że na świecie jest tyle miłośniczek nie tylko haftu krzyżykowego, ale robótek ręcznych wszelakich.
I tak oto zapisałam się na dwie zabawy RR.
Pierwsza "wystartowała" zabawa, której pomysłodawczynią jest Tami. To ona wynalazła motyw, który bardzo nam się spodobał. 
Szukała trzech osób do wspólnej zabawy, a że odzew na FB był postanowiliśmy stworzyć dwa niezależne zespoly. 
I tak oprócz mnie i Tami w "naszym" RR bierze udział jeszcze Mamuśka73 i Kasia. 
My mamy coś, co odróżna nas od tej drugiej grupy, bo Tami "wynalazła" jeszcze jeden śliczny motyw, który będziemy haftować równocześnie. 
Tak więc w dniu 1 stycznia ruszyła zabawa - haftujemy po dwa obrazki. Mamy na nie 2 miesiące czasu, po tym okresie wysyłamy obie kanwy na raz do kolejnej osoby.
Ja byłam mocno spóźniona - no bo najpierw metryczka różowa, później niebieska, a jeszcze później zakładki. Do tego praca, dom, małe dziecię... (o mężu i nastolatkach już nie wspomnę).
Zabawę zaczęłam gdzieś po 10 lutego, ale obrazki haftuje się dość fajnie i po tygodniu miałam już jeden skończony:
Niemal natychmiast, prawie w tym samym dniu zaczęłam drugi:
I byłabym go skończyla w terminie, czyli przed 1 marca. Jednak jedna z koleżanek ma problemy z ręką i prosiła o wydłużenie terminu o miesiąc. Oczywiście wszystkie jednogłośnie się zgodziłyśmy, jednak ja wyhamowałam. Kilka wieczorów odpuściłam i w efekcie dopiero wczoraj udało mi się ukończyć obrazek:

Teraz czas przygotować się do drugiej zabawy....5 komentarzy:

 1. śliczne obrazki, sama haftuję ten pierwszy w SAL-u u Pelasi, a ten drugi obrazek jest po prostu super- podobają mi się te pory roku - powodzenia
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajniutkie są te hafciki. Ja jaszcze nigdy nie brałam udziału w takiej zabawie, a to dlatego, że boję się dodatkowych terminów w moim i tak już zabieganym trybie życia.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie Ci wyszedł ten obrazek:)! Trzymam kciuki za następne!:D

  OdpowiedzUsuń
 4. śliczne te obrazki :) jaki wymiar ma ten drugi obrazek ?? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drugi obrazek po skończeniu będzie miał wymiary 215 x 99 krzyżyków - niestety tylko taki wymiar jest podany. Pozdrawiam

   Usuń